Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

SPA Journal | 27.1.2020

Přejděte na začátek

Nahoru

Staň se kosmopolitním člověkem

Staň se kosmopolitním člověkem

| Publikováno 27. 2. 2015

CARLSBAD INTERNATIONAL SCHOOL

Budoucnost naší Země je čím dál tím více vkládána do rukou mladým a vzdělaným lidem. Věříme, že jimi mohou být i vaše děti, které se tak stanou kosmopolitním člověkem ve společnosti. Studium na Carlsbad International School se stane splněným snem všech nadějných talentů.
Carlsbad International School podporuje rozvoj mladých studentů ve věku 14 – 19 let, se zaměřením na celosvětově nejpopulárnější sporty, zejména tenis, fotbal, golf a jiné. Karlovy Vary jsou jako stvořené pro formování nadějných talentů, vždyť sám jejich slavný zakladatel Karel IV., byl kosmopolitním člověkem. Multikulturní půda luxusních prostor této internátní školy přímo vybízí k soudržnosti studentů různých národností a vyznání na jejich společné cestě za vzděláním, a mezinárodním IB diplomem, který je pomyslným vrcholem studia. Všechny studenty stmeluje také výuka v jednom jazyce, jímž je angličtina. Škola je využívána i v období letních prázdnin pro Camp Carlsbad a celoročně spolupracuje s řadou dalších škol, sportovních zařízení a klubů. Pro velmi nadané žáky škola pořádá výběrové soutěže o Stipendium Karla IV.

Příběh dvou studentů…
Luis Mario Rajme Aguerrebere pocházející z Mexika a Marsel Mirdzhaliev pocházející z Kyrgyzstánu jsou dobří přátelé. Oba využili své životní šance stát se studenty prestižní Carlsbad International School, dále rozvíjet komplexní vzdělání a prohlubovat svoji profesionální kariéru. Luis Mario hraje fotbal na profesionální úrovni za klub 1. FC Karlovy Vary, a Marsel dále získává cenné zkušenosti v bílém sportu – tenise. Nebýt možnosti studovat na stejné škole mezinárodní úrovně, nikdy by se nestali spolubydlícími a především přáteli.

Thomas Keen
Pan Keen se pro mnohé stává velmi důležitým patronem. Osobně vybírá nové studenty, začleňuje je do místních sportovních klubů, a komunikuje s rodiči. Pan Keen je pro rodiče kontaktní osobou v případě zájmu o studiu na Carlsbad International School a účasti na Camp Carlsbad.
Graf. rámeček

Poslání IB
Organizace International Baccalaureate si klade za cíl vychovávat zvídavé, vzdělané a soucitné mladé lidi, kteří cestou vzájemného porozumění a úcty pomohou vybudovat lepší a mírumilovnější svět. Organizace proto ve spolupráci se školami, vládami i mezinárodními organizacemi připravuje náročné a přísně hodnocené mezinárodní vzdělávací programy. Tyto programy podněcují studenty po celém světě k tomu, aby se stali aktivními, soucitnými jedinci, kteří se budou vzdělávat po celý svůj život a budou si vždy vědomi toho, že i druzí lidé s rozdílnými názory mohou mít pravdu.

Stát se kosmopolitním člověkem, udělat něco pro celou společnost v mezinárodním měřítku, to je dobré předsevzetí. Díky studiu na Carlsbad International School je člověk o mnoho kroků napřed k lepší budoucnosti.