Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

SPA Journal | 8.12.2019

Přejděte na začátek

Nahoru

Lucie Bílá

Lucie Bílá

| Publikováno 24. 4. 2013

Fenomenální zpěvačka Lucie Bílá vystoupila s kapelou Petra Maláska v přírodním amfiteátru pod hradem Loket již třikrát. Loňský rok si návštěvníci poslechli i vokální seskupení 4TET. Lucie Bílá se chystá do Lokte i letošní rok, konkrétně 31. května 2013, jejím hostem bude skupina No Name. Ještě předtím než na koncert vyrazíte, přečtěte si, co nám na sebe prozradila.

Lucie, nezanevřela jste na rockovou hudbu? Vydáte třeba nějaké album, které bude více prosycené rockem?

Jak bych mohla zanevřít na hudbu, kterou jsem „odkojená“, naše společné loňské turné s kapelou Arakain bylo tak neuvěřitelné, že se od té doby vznáším dva metry nad zemí… kluci vydali pro své fanoušky skvělé DVD a já zas chystám dárek pro ty své fandy. Bude to DVD z celého turné s knížkou fotografií. Dokument na DVD je úžasný a já sama jsem šťastná, že vznikl. Je to velká podívaná.

Zahrála jste si ve filmu, máte novou muzikálovou roli, desku i knížku. Zní to velice náročně. Chystáte letos ještě něco jiného?

Chystám na podzim turné, jaké jsem myslím ještě neměla. Velké sportovní haly, ale především obrovské show plné světel, tanečníků, efektů a překvapení, které doufám lidi nenechají v klidu. Přesto že mám sezónu překrásného muzikálu AIDA, pár televizních vystoupení a svých komorních koncertů a hlavně další filmovou roli, není pro mne teď nic tak velkého, jako právě turné, které nese název LUCIE BILA CERNOBILE TURNE 13. Název je velmi jednoduchý, trefný a je lehce zapamatovatelný a přitom dává prostor pro dramaturgii koncertu, ale i k jeho vizuální podobě. Nemůžu se dočkat, na černobílé turné se těším se na něj jako na vánoce.

Pokud ne letos, tak v budoucnu, máte už představu o další desce, co na ní uslyšíme?

Na turné spolupracuji s kreativním týmem muzikantů, kteří tvoří remixy a mění podoby písniček, měla by od nich přijít i nová věc přímo ušitá pro turné a ta pokud se povede, může být první vlaštovkou nového CD. Příští rok jistě vyjde. Jaké bude? To se uvidí.

Kolik si myslíte, že ještě získáte Slavíků a jak velkou hodnotu pro Vás mají ty dosavadně získané?

Když jsem dostala před 17lety toho prvního, zdálo se mi to jako sen, který se ale opakovat jistě nebude… od té doby se ten sen opakoval 15krát a já za to nepřestanu být lidem vděčná, stejně tak to nikdy nebudu považovat za samozřejmost.
Nevím, jestli přiletí ještě někdy, ale i kdyby ne, nepřestanu milovat své povolání a budu ho dělat dál s láskou jako do teď. A když přiletí, budu šťastná jako blecha, to je jasný.

Co považujete za Váš největší profesní úspěch?

Krom všech diváckých ocenění si asi nejvíc vážím ceny Thalie od herecké asociace za Johanku z Arku, nominace za Carmen a ceny zpěvačka dvacetiletí od hudební akademie, v té samé kategorii zvítězil Jarek Nohavica a o to víc si ceny vážím.

Máte nyní nějaký hudební vzor? A chtěla byste si s někým zazpívat?

Mám spoustu oblíbených, ale žádný vzor… nikdy mě nelákalo se někomu podobat, ani netoužím si s někým zazpívat… možná by mi stačilo říct Madonně, že si ji moc vážím.

Obdivovala jste nějakého zpěváka, zpěvačku či skupinu jako dívka?

Od malička jsem měla ráda Martu Kubišovou, věděla jsem toho málo, ale cítila jsem její neskutečnou statečnost… nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bude Martička v budoucnu pařit mezi mé nejbližší přátele.

Jak to vidíte s mladými hudebními talenty v České Republice.

Máme neuvěřitelně talentované zpěváky, kapely i muzikanty, ale já jako zpěvačka musím zmínit zpěvačku. Je to Kamila Nývltová. Z mnoha byla vybrána do role Aidy a přesto, že jsem věděla, že je skvělá, netušila jsem jak úžasná doopravdy je. Má podle mne všechny předpoklady na výjimečnou kariéru a to nejen pro zpěv a půvab, ale především proto, že je člověk. Na jevišti zůstat člověkem je nejdůležitější.

Co posloucháte ve volném čase?

Popravdě mám nejraději ticho anebo něco, co mě nenutí přemýšlet. Jsem denně na jevišti a relax je pak nezbytný.

Zpíváte si ve sprše?

Nic…to mě nikdy nenapadlo…možná právě proto, že zpívám stále od chvíle, kdy z té sprchy vylezu.

Zpívala jste svému synovi, když byl malý?

Ano, moc ráda. Nejvíc asi ukolébavku Sumer time, kterou potom zpíval on v mém televizním pořadu Lucie na bílo.. Tím ale jeho pěvecká kariéra skončila. Říká, že má raději kameru než mikrofon.

Jezdíte ráda do Karlových Varů, máte na ně nějakou zajímavou vzpomínku?

Miluju Karlovy Vary. Jako dítě jsem tam jezdila často do lázní a tak mám karlovarskou náladu pod kůži…ráda tam jezdím i koncertuju, nebo se i procházím po místech, kde jsem jako dítě chodila, nebo kde jsem už jako dospělá točila s panem režisérem F. A. Brabcem film Král Ubu. Karlovy Vary jsou jedním z mých nejmilejších měst.

Kolik času věnujete svému osobnímu životu?

Málo…ale snažím se to napravit. Jsem posedlá svým posláním a mám štěstí, že to můj partner i má rodina respektují. Naopak mi fandí a pomáhají mi. Teď od nového roku jsem si po letech dala jeden volný den v týdnu. Říkám mu svaté pondělí a to vypínám telefon, počítač i hlavu a jen sedím u krbu, nebo vařím, uklízím a dělám cokoli, jen ne to, co zbytek týdne. Jsem prostě Hanička a Lucii mám pověšenou na hřebíku u vchodových dveří.

Při jakém způsobu relaxace si dokážete nejvíce odpočinout?

Jsou to bezpochyby ruční práce anebo knížka sudoku. Když něco motám rukama, nebo bojuju s čísly, nepustí mne myšlenky jinam. I uklízení někdy vyčistí hlavu. Zvláště, když jde o radikální úklid, který je vidět. To se pak dostaví i radost.

Dáváte přednost relaxaci např. ve wellness ve dvou (či ve více lidech jako je sauna a bazén) nebo raději podstupujete očistu těla i duše samotná?

Jsem ráda sama….a tak jsem si i přizpůsobila dům, který už moji přátele nazývají ,,Bílé lázně. Je tu vše na relaxaci, ale i na utužení těla. Jen mít víc času toho užit.

MEDAILONEK


Lucie Bílá

Vlastním jménem Hana Zaňáková, je česká zpěvačka populární hudby a herečka. Je vyučená švadlena. Proslavila se již v roce 1985 songem Neposlušné tenisky. Její domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika. Působila v mnoha muzikálech jako jsou Bídníci, Dracula, Krysař, Excalibur, Carmen či Johanka z Arku. Lucii Bílou jsme také mohli spatřit například ve filmech Princezna ze mlejna, Král Ubu, Čas dluhů, Líbáš jako bůh, Babovřesky. Se svými sólovými alby, poslední má jméno Modi, úspěšně dobývá žebříčky tuzemských hitparád. Hity Ave Maria, Láska je láska, Trouba, eSeMeS či Miluji tě, zná téměř každý.