Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

SPA Journal | 27.1.2020

Přejděte na začátek

Nahoru

Hotel Windsor

Hotel Windsor

| Publikováno 19. 12. 2014

Místo s duchem tradičního lázeňství

Reprezentativní Spa Hotel Windsor je protnut přímou linií léčivých pramenů, nachází se v samém srdci historického centra Karlových Varů a pyšní se těsným sousedstvím s nejslavnější evropskou kolonádou. Tím však výčet jeho výhod ani zdaleka nekončí!

Historie psaná od roku 1866
Historie hotelu Windsor, dodnes známého jako Lázně III., se začala psát už v 19. století. Stavba ve stylu anglické neogotiky byla dokončena v roce 1866 a návštěvníkům zde mohla být poskytnuta většina léčebných procedur. K duchu těchto tradic hotel Windsor směřuje i v současné době.

V letech 2013 – 2014 hotel prošel velkou rekonstrukcí, po níž byly 1. dubna 2014 původní Lázně III. otevřeny jako Windsor Spa Hotel. Dnes hotel Windsor, označený čtyřmi hvězdičkami, svým hostům nabízí 36 komfortně vybavených pokojů typu Standard, Superior a Suite.

Windsor Spa Hotel je zaměřen na dlouhodobé léčebné pobyty a nabízí zakoupení procedur široké veřejnosti. Nachází se zde koncertní sál Antonína Dvořáka – působiště Karlovarského symfonického orchestru a obchodní galerie s řadou luxusních butiků a služeb z oblasti krásy a zdraví, lékařství nebo turismu.

Návrat k tradicím
Windsor Spa Hotel se zaměřuje na tradiční lázeňskou léčbu s využitím místních přírodních zdrojů, termominerální vody a peloidů.

U podávaných léčebných procedur se vrací k tradičním přímým rašelinovým obkladům a zábalům. Navrací se také k osvědčené tradici karlovarské lázeňské léčby: koupeli v bazénu s léčivou termominerální vodou.

Čím je právě hotel Windsor naprosto výjimečný?
Naprostým unikátem v hotelovém prostředí je termominerální bazén s vodou o teplotě 36 – 38 °C a s přímým napojením na léčivé prameny.

Přímé slatinné zábaly, které znamenají návrat k původnímu zpracování rašeliny. Ohřátá slatina z přírodního léčivého zdroje v ložisku Krásno – Čistá je aplikována dle předpisu lékaře (lokalizace, teplota, doba) přímo na postižené místo v tloušťce 4 cm. Následný ovin dobu zahřátí těla prodlužuje. Forma slatinné aplikace obsahuje velké množství organických a minerálních látek, které se za pomoci tepelné podpory dostávají do našeho těla.

Cílem a hlavním zaměřením hotelu Windsor je návrat k tradičnímu karlovarskému lázeňství a přiblížení lázeňským hostům léčebné historie. Vždyť právě kvůli ní se Karlovy Vary staly lázněmi navštěvovanými lidmi z celého světa!

www.windsor-carlsbad.cz