Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

SPA Journal | 27.1.2020

Přejděte na začátek

Nahoru

Bikram Jóga

| Publikováno 20. 2. 2013

Bikram Jóga,

mějte svůj lifestyle

Lidé po celém světě začínají více pečovat o své fyzické a duševní zdraví. Způsobů, jak “ozdravit“ své tělo z vnějšku i zevnitř je nepřeberné množství. Každá z mnoha metod, způsobů, či stylů, říkejme tomu, jak každý uzná za vhodné, zažívá svůj vrcholný vzestup nad ostatními. V současnosti se touto popularitou může pyšnit Bikram Jóga. Ta se stala světovým fenoménem…

Mnoho lidí na celém světě tomuto fenoménu podléhá. A to i řada amerických celebrit jako například Cameron Diaz. Ta je známá tím, že nikdy nedržela žádnou dietu. Její nejoblíbenější pochoutkou jsou vepřové škvarky. Ty si může dovolit díky vhodnému lifestylu, cvičí Bikram Jógu a ve svých 40 letech má dokonalé křivky modelek.

Bikram Jóga vychází z Hatha Jógy. Cvičení sestává z 26 pozic a dvou dechových cvičení. Jedna lekce trvá 90 minut a cvičí se v místnosti vytopené na 42 stupňů Celsia. Pozice na sebe velmi důmyslně navazují tak, že každá stávající připravuje tělo na následující pozici. Musí se tedy provádět popořadě. Každá z pozic procvičuje a protahuje jiné části těla, cíleně tedy dojde k procvičení všech partií. Zakladatelem této jógy je Ind Bikram Choudhury, který se díky své józe stal multimilionářem. V roce 1972 přivezl vlastní styl jógy do USA. Následně si v Kalifornii založil první školu Bikram Jógy. Dnes je již těchto škol po světě nespočetně. Také v Karlových Varech navštívíte lekce Bikram Jógy.

Ačkoliv by se dalo očekávat, že sama teplota (42°C) je omezující pro širokou skupinu pomyslných zájemců o tuto jógu, opak je pravdou. Bikram Jóga je vhodná pro všechny. I přesto, že se výška teploty pohybuje 2 stupně nad 40 stupni Celsia, je tato teplota klíčovým faktorem vedoucím k úspěchu Bikram Jógy. Teplota je jen o několik stupňů vyšší než vnitřní teplota těla. Je třeba si uvědomit, že k lepšímu spalování tuků, k lepší ohebnosti těla, k lepší pružnosti svalů je právě vyšší teplota nejvhodnější.

Bikram Jóga napomáhá pročistit lymfatický systém, zvyšuje kapacitu plic, páteř se stává pružnější, posiluje imunitní systém, srdeční činnost, a v neposlední řadě zlepšuje krevní oběh. Člověk by měl dosáhnout psychické vyrovnanosti a pohody, díky tomu i pomaleji stárne. Během cvičení dochází k pocení, tudíž i detoxikaci organismu, a také k pročištění pleti. Za 90 minut Vaše tělo spálí 350 – 1 200 kalorií.

Je však třeba konstatovat, že k těmto pozitivům dochází při pravidelných návštěvách lekcí této fenomenální jógy, poté jsou účinky jógy až fantastické. Která z žen by nechtěla vypadat jako Cameron?

Cameron Diaz

Cameron Diaz

Medailonek

Narozena 30. srpna 1972 v San Diegu, v Kalifornii. Celým jménem Cameron Michelle Diaz, modelka a herečka
v 16-ti letech odstartovala svoji kariéru jako modelka. V roce 1994 odstartovala svoji hereckou kariéru ve filmu Maska po boku Jima Carryeho.
4 nominace na zlatý globus, 1995 vybraná magazínem Empire jako jedna ze sta nejvíce sexy hereček filmové historie, 1998 vybraná jako jedna z 50 nejkrásnějších lidí světa.
Ve filmech: Něco na té Mary je, V kůži Johna Malkoviche, Svatba mého nejlepšího přítele, Charlieho andílci, Pařba v Las Vegas, a mnoho dalších.

Štítky